Jakakolwiek linia produkcyjna musi posiadać odpowiednią maszynę rozlewniczą, za pomocą której produkt ekspresowo znajdzie się w szklanej butelce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, ponieważ nie spełni standardów i zostanie zignorowany, ani za wiele – stworzy spore straty rachunkowe. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w Polsce można kupić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w wersji monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak charakteryzują się mocną stalową formą i wysoką efektywnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na wszechstronną konsultację ekspertów, którzy od bardzo długo działają w zawodzie. Nalewarki można dobrać do swoistych życzeń Klienta, przykładowo. konkretnego wyrobu, produktywności lub momentu rozlewu. Perfekcyjnie sprawdzą się w wielorakich branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Efektywność nalewaczek zawiera się w przekroju od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w ciągu jednej godziny. Maszyna zapełnia szklane oraz syntetyczne butelki oraz puszki do konserw. Do gęstych, lepkich, mających pełniejsze części produktów dedykowane są dozownice. Chodzi tu np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Wśród dozownic wyróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali kwasoodpornej.
Czołowym rodzajem są nalewarki tłokowe, które kierują produkt w butelki bądź puszki z wykorzystaniem specjalnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa część wody mineralnej albo wina i wylewa ją do odrębnych butelek. Doza może liczyć od 5 – 1200 ml. Każda głowica posiada niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe idealnie sprawdzą się przy rozlewie produktów z zawartością dwutlenku węgla. W zbiorniku buforowym otrzymywane jest duże ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój nadmiernie się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe korzysta się zwykle do sączenia towarów w butelki szklane i PET. Są to np. sosy albo przetwory, które posiadają lepkość „rzadką”, burzącą się albo średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi drogeryjnej oraz chemicznej, bo są w stanie ulokować w plastikowej butelce od 100ml – 10 l przetworu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do nalewania alkoholi lub pozostałych płynów bez CO2. Tutaj artykuł jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zasobniku jest dużo niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są wyjątkowo dokładne przy dawkowaniu artykułu za pośrednictwem urządzeń do sprawdzania objętości albo masy – czyli przepływomierzy. Występują m.in. w typie elektromagnetycznym i masowym. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w kegi PET potrafią funkcjonować z rozlicznymi modelami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a dokładnie maszyna STERILBOX, mogą być uzbrojone w dźwignię. Stosując ją operator otwiera oraz zamyka kegi. Nalewarki w kegi ze stali rdzoodpornej – MASTERKEGS – dostosowuje się głównie do branży winiarskiej, małych i dużych browarów.
Przedsiębiorstwo Ultrapak może też zaprojektować całą linię do masowego wytwarzania produktów. Zawsze eksperci przedsiębiorstwa bazują na oczekiwaniach Klienta, np. co do artykułu, jaki będzie przez nią przygotowywany, jaką powierzchnię ma ona obejmować? Do tej pory z możliwości przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (przygotowujący wódkę Bols) i Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być skonstruowane w wariancie monobloków lub trójbloków. W przypadku tych pierwszych Interesant może dokonać wyboru spośród czterech typów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W technice „sterylnej” lub Ultra Clean. Dzięki tym technikom można efektywnie wlewać produkty szczególnie wrażliwe bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym czasie przydatności do wypicia. Linie technologiczne skonstruowane przez Ultrapak wyróżniają się indywidualnym zakresem, znaczną skutecznością przy jednoczesnym spełnieniu ekonomiczności poboru energii i spełnianiem wszystkich wymogów czystości. Partnerstwo z rynkowymi potentatami w obrębie tworzenia maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak sposobność na wypracowanie uznania w oczach Kontrahentów. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki nim linię przemysłową można zaopatrzyć w maszyny etykietujące, zamykarki, tunele grzewcze, orientatory, dzielniki rzędów, urządzenia do dokonywania samokontroli oraz in.
Więcej o ofercie przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – NALEWARKI